Co mi konzultace může přinést

Co mi konzultace přinse

Psychosomatická konzultace přinese člověku pohled nezávislého odborníka, který má odstup. Moje výhoda je v tom, že vidím problémy pacientů očima praktické lékařky a zároveň psychoterapeutky.

Jako bonus mám k dispozici znalosti terapeutického výcviku změřeného na tělo (Biosyntéza) a další vzdělání a zkušenosti (viz o mne – vzdělání a praxe). V rámci tělově zaměřené Biosyntézy si dělám pohybovou analýzu a vnímám význam gest. Vnímám, jak je na tom daný člověk v rovině akce a zažívání. Jak je na tom v rovině komunikace i receptivity. Jak má propojené roviny pohybu, zažívání (emocí) a mysli.

Jako psychoterapeutka mám zkušenosti s krátkodobou a dlouhodobou psychoterapií psychosomatických i jiných potíží.

logo_MUDr_ACh

Obvykle si pacienti během první konzultace udělají takový „panoramatický“ (celostní) náhled na své potíže. Rozebíráme jednotlivé možnosti, co může tyto tělesné potíže způsobovat. Jak moc hraje v celé věci roli psychosomatika, jak moc je potřeba tělové čištění… Jak by mohly pomoci bylinné a jiné přípravky, homeopatie, rehabilitace a její určité přístupy, cvičení a fyzická aktivita…

Podle názoru, ne vždy se dá psychosomatika zobecnit, jak k tomu mají mnozí autoři tendenci. Jinými slovy, když mají dva pacienti stejný problém, nejsou za ním identické příčiny. Řešení bude též odlišné. Ze zkušenosti mohu říci, že je dobré nedělat rychlé zjednodušující obecné závěry. (astma – nemohu dýchat…). Může to jistě přinést určitý pohled na situaci, zeptat se sám sebe, zda mne napadá, proč se mi špatně dýchá. Ale často pacient v prvním pohledu vůbec neví co s tím. Dle mého názoru je dobré projít s pacientem nějakou cestou sebevnímání, aby si sám svou cestu vyšlapal. Aby se v tom orientoval, dovedl se závěrem takové analýzy ztotožnit.

reference psychoterapie

Je potřeba mít na paměti, že řešení psychosomatických obtíží je velice často běh na dlouhou trať !

Jsou případy – obvykle krátkodobých potíží, kdy se řešení daří najít rychle, ale mnohem častěji to trvá delší dobu, ať už postupujeme v rovině pohybové a rehabilitace, nebo fototerapie(byliny), psychoterapie a další.

foto_12 

Na téma psychosomatika čti také:


Ordinace_prakticke_lekarky3Psychosomatika3Psychoterapie3