Plodnost a početí, pánev a pánevní dno pohledem psychosomatické lékařky a bodyterapeutky

W1

reference psychoterapie

Workshop je určen ženám, které se zatím bez úspěchu snaží o otěhotnění. Také těm, které o něm uvažují a mají z něj obavy.

reference psychoterapieJe to prostor,  kde můžete vnímat sebe, své pocity a své tělo. V bezpečném prostředí, bez tlaku na výkon, kde Vaše téma a emoce jsou přijaty.

reference psychoterapieNa úrovni těla, emocí i mysli.

Ženy, kterým se nedaří otěhotnět, nebo se toho obávají, procházejí obrovským tlakem. Čelí otázkám okolí, ale zejména vlastním pochybnostem, strachům a bolesti z nenaplněné touhy po dítěti.

Pochybnosti zasahují jejich sebepojetí v oblasti ženství, těla. Nabourávají důvěru ve svět, ve smysl života. Ženy se rozhodují, zda se vydat cestou umělého oplodnění, nebo dál důvěřovat přírodě. Ty, které se rozhodnou pro umělé oplodnění musí snášet hormonální zátěž i zásahy do intimity, což vede k dalšímu náporu na psychiku. Snaha o početí dítěte ovlivňuje i partnerství, v některých případech vede i k jeho rozpadu, často k jeho transformaci.

logo_MUDr_ACh

Tento kurz nabízí všem ženám hlubší sebepoznání, pochopení a sebepřijetí v oblasti mateřství a ženství. Na úrovni těla vede k lepšímu kontaktu se svým tělem, se svou pánevní oblastí a sexualitou.Co pro to v průběhu kurzu uděláme?

reference psychoterapieNa úrovni těla vyzkoušíme několik nenáročných bioenergetických cvičení. Jedná o úvod do těchto cvičení, zvládnou je i ty, které nikdy necvičily. Pro ženy, které tyto cviky znají, možnost si je zacvičit a zopakovat. Tato cvičení vedou k dobrému propojení s tělem a energií a také k uvolnění zadržovaných emocí.

reference psychoterapieNa emoční a mentální úrovni se prostřednictvím několika technik a cvičení potkáme s principem mateřství. Budeme mluvit o různých blocích a obavách, které ženy v této oblasti mívají. Využívám vizualizace, principu rezonance a různých psychoterapeutických i arteterapeutických prvků.Projdeme příčiny neplodnosti, podíváme se na pánev a pánevní dno v lékařských a psychosomatických souvislostech.

Kde: Maitrea, Týnská ulička 6, Praha 1

Kdy: 17.10.2015 | 9:30-18h

S kým: MUDr.Adriana Chytilová | přihlášení: chytilova.ordinace@seznam.cz

Cena: 1250 Kč

O lektorce: Jsem atestovaná praktická lékařka, zabývám se již od studia medicíny psychosomatickou medicínou, protože mi klasická medicína nedala všechny odpovědi na mé otázky. Vystudovala jsem dva psychoterapeutické výcviky, v menší míře se věnuji též psychoterapii. Zajímám se o alternativní, pohybové, nutriční a spirituální možnosti péče o zdraví.reference psychoterapie