Reference

Reference

Adrianu jsem si vybrala jako terapeutku, neboť má klasické medicínské vzdělání a zároveň provozuje psychoterapeutickou praxi. Již dlouho bojuji s psychosomatickou chorobou, ulcerozní kolitidou a chci ji léčit jinak než medikamenty nebo chirurgickým zákrokem, hlavně ji chci úplně vyléčit. Vím, že problém je ve mě, v mém přístupu k životu ,ve vnímání a řešení určitých situacích, v mém chování se ve vztazích. Jelikož toto onemocnění je nazýváno autoimunitním, je jasné, že dělám něco proti sobě a tím si ubližuji. Společně s Adianou hledáme kořeny tohoto jednání a cestu, jak dělat věci jinak. Jsem velmi spokojená neboť každé sezení mne posouvá o kus dál. Adriana je velice citlivá , empatická, dokáže vytvořit bezpečné prostředí a pomoci člověku i v hodně těžkých životních situacích. Děkuji .

Blanka / 60 letreference psychoterapie


Spolupráce s Adrianou mi bez přehánění změnila život. Během naší spolupráce se mé trápení postupně snižovalo a mizelo, zároveň s tím jsem se mohl snad poprvé v životě volně nadechnout. Mé zadrhávání prakticky zmizelo a s tím i úzkostné pocity. Při sezeních jsem cítil bezpeci, důvěru a přijetí a zároveň podporu. Stala pri mne i v těch nejtěžších momentech a toho si moc cením.“

Aleš Vavřinec / 29 let / koučreference psychoterapie


Dobrý den, chtěla bych touto cesto poděkovat Adrianě za vše, co pro mně dělá. Když jsem jí navštívila poprvé, bylo to před třemi lety, cítila jsem se hodně špatně. Nevěděla jsem kudy dále, psychický stav, úzkost a obavy mě trápily téměř každý den a projevovaly se nervozitou v celém těle, pálením, brněním rukou i nohou, hučením v hlavě. Nevěděla jsem, co se se mnou děje, co mi vlastně je, bála jsem se o sebe, protože podobné příznaky má i řada vážných nemocí. Teď již vím, že šlo o tzv. panickou poruchu. Měla jsem velké štěstí, že mi moje kolegyně doporučila Adrianu, že k ní chodila a velmi jí pomohla uspořádat si svůj život. K Adrianě jsem přišla jako nešťastná, nesebevědomá, uplakaná paní. Byla jsem vděčná, že mě Adriana vzala ještě ten den, kdy jsem jí prvně zavolala. Jaká úleva, když jsem se všemi svými pocity mohla svěřit někomu, kdo přesně věděl o co se jedná a dá jméno mému problému. Zjistila jsem, že kořeny mých problémů zasahují až do dětství. Postupně a hlavně s odstupem času jsem zjistila, jak mi terapie pomohla v celém mém životě, v rodině, v zaměstnání. Hlavně je to ale patrné z toho jak reagují lidé, kteří mě neviděli třeba půl roku, jsou v šoku, co jsem se sebou udělala, že mě nepoznávají a jsem úplně někdo jiný, sebevědomější, uvolněnější, spokojená. Ano, občas se mi mé strachy a úzkosti vracejí, ale v o dost menší míře a v čím dál kratších intervalech. Největší radost mám, že se mi vylepšil vztah s dcerou, kterou díky terapii lépe chápu! Ještě jednou děkuji, Adriano, jste skvělá!

Věra / 40let / asistentkareference psychoterapie


 

Už Woody Allen tvrdil, že by každý měl mít svého terapeuta. Já tvrdím, že by každý měl mít svou Adrianu. Její moudrost, schopnost klást ty správné otázky, souznět, chápat a citlivě nasměrovat k jádru problému, je pro mě dodnes neuvěřitelná. Potkala jsem za svůj život (i za svou kariéru) několik psychologů, terapeutů a couchů, a musím uznat, že se p. Chytilové žádný nerovná. Vím, že kdykoliv mám pocit, že se topím, nebo si potřebuji jen řádně srovnat myšlenky, pomůže mi pár dobře mířenými rozhovory.

Michaela Losekoot / 28 let / marketingovová specialistkareference psychoterapie


 

Adriana mne provázela terapií přibližně čtyři roky, vždy jsem se na terapii cítila bezpečně. Adrianu jsem vnímala jako terapeutku s citlivým přijímajícím a empatickým přístupem. Často jsem cítila, že je na mne dobře napojená a že mluvíme opravdu o tom, co mne trápí. Terapie mi byla užitečná v období, kdy jsem si nebyla jistá sama sebou, neměla jsem vytvořený okruh přátel, se kterými mám opravdový-uspokojivý vztah (vždy jsem více dávala a neuměla si brát), v partnerském vztahu jsem se cítila závislá. Také jsem se rozhodovala o s vém budoucím zaměstnání (pochybovala jsem o sobě jestli na něj mám). S rodiči mám z dětství spojené bolesti, ke kterým se mi během terapie podařilo bezpečným způsobem dojít a lépe je zpracovat. Více si nyní uvědomuji své potřeby, o které si již umím více říkat, cítím, že mám kolem sebe uspokojující vztahy a stabilní zázemí (nově cítím zázemí sama v sobě). V partnerském vztahu se cítím svobodnější a celkově mám pocit, že jsem konečně dostala odvahu být více svá.  Děkuji za Vaši podporu, byla jste mi po ty roky spolupráce vzácným průvodcem.

Tereza K.reference psychoterapie


K paní doktorce Chytilové jsem začala docházet ve 25 letech, kdy jsem se rozhodla začít řešit své úzkostné stavy, spojené především s velikými obavami o své zdraví. Úzkost se však promítala i do dalších oblastí mého života, a já jsem začínala být unavená ze svépomoci, která nepřinášela výsledky. Navštívit paní doktorku považuji za jedno z nejšťastnějších rozhodnutí, které jsem v životě učinila. Již po několika sezeních jsem pocítila ohromnou úlevu – terapie mi poskytují prostor, kde mohu bez obav hovořit úplně o všem, i o věcech, nad kterými jsem se dříve bála i jen přemýšlet. Vždy se mi dostane stoprocentního přijetí, poté s paní doktorkou vše zpracujeme a hledáme způsoby, jak pozitivní změny vnést do každodenního života. Vím, že je přede mnou ještě dlouhá cesta, ale postupné zpracovávání potíží spolu s vědomím, že se mám vždycky kam obrátit pro pomoc a podporu, mi citelně zlepšují kvalitu života. Přišla jsem řešit své obavy o zdraví, a zjistila jsem, že jako vedlejší efekt terapie se mi daří „pročišťovat“ i další sféry života. Paní doktorce Chytilové jsem moc vděčná a těším se na další společná sezení, která jsou pro mě nejlepší investicí do vlastního zdraví, seberozvoje a celkově dobrého pocitu ze života. Díky :-))

Kristina L. / 27 let

MUDr. Adriana Chytilová psychoterapie


Ordinace_prakticke_lekarky3Psychosomatika3Psychoterapie3