Nemohu se spolehnout na své zdraví a tělo

psychosomatika1

To je častý prožitek lidí navštěvujících ordinace lékařů znovu a znovu, nemůžou se z bludného kruhu obtíží vymotat. Cítí vztek a bezmoc, obtíže jim brání v „normálním fungování“ a prožívání svého života, brání jim v oblíbených aktivitách, v prožívání času s rodinou.

 

Nemohu se spolehnout na své tělo 1

Na co si také lidé stěžují…            Co s tím? – čti více

Jaromír / 34:

Začalo to v lednu, cítil jsem, že se mi zhoršilo trávení. Nejprve jsem tomu nevěnoval pozornost, občas se mi stalo, že jsem cítil větší tlak, plnost po jídle… Ale tentokrát to trvalo už deset dní, a protože potíže nepolevovaly, navštívil jsem svého praktického lékaře. Ten mne vyšetřil, řekl, že to nejspíš nic vážného nebude, ale pro jistotu mne odeslal do laboratoře a na další vyšetření. Když jsem přišel s výsledky zpět do ordinace, ujistil mne, že výsledky jsou v pořádku a že jsem tedy zdráv. To je sice hezké, ale co s tím, že mi stále není dobře? Dokonce mám pocit, že se potíže nenápadně zhoršují, přestože jsem vyloučil všechna těžká jídla, jím méně a vyváženě.

reference psychoterapie

Veronika / 52:

Vždycky jsem měla s krční páteří obtíže. Zvládala jsem to s rehabilitacemi, cvičím, občas zajdu na masáž, občas se mi to zhoršilo a musela jsem brát léky, nasadit krční límec. V poslední době – je to asi tři měsíce – se to zhoršilo. Při rozhovoru s lékařkou mi došlo, že to nápadně odpovídá době, kdy jsme začali mít větší finanční obtíže a současně jsme zjistili, že syn má větší obtíže ve škole.

Nemohu se spolehnout na své tělo

Jana / 28:

Od dětství mám astma, které jsem jakž takž zvládala s léky, ale posledního půl roku je to něco neskutečného. Pětkrát mi nestačily pohotovostní léky a musela jsem na pohotovost, jednou mě odvezla rychlá přímo s kanceláře. V mezidobí mi na plicním dvakrát měnili léky a zvyšovali dávky, protože to prostě bohužel bez toho nešlo. Mám strach, nevěřím si, musím na to pořád myslet.reference psychoterapie

Pavel /33:

Poslední dva roky jsem měl 9x záněty horních cest dýchacích – střídaly se, rýmy, kašle, v záněty dutin, už mě to štve. V práci mě trochu ofoukne z klimatizace a jsem na 10 dní vyřízený s angínou. Byl jsem i na imunologii, odebral všechny preparáty na podporu imunity, co si vzpomenete, ale nemůžu říct, že by to bylo lepší…reference psychoterapie

Jan /24:

V dětství a v mládí jsem hodně sportoval, závodně jsem hrál fotbal. Sport vždy bylo to, co mi dávalo obrovskou sebedůvěru, pocit živosti. Říkám bohužel – bylo – v minulém čase, už asi osm měsíců nesportuji, nemůžu kvůli kolenu. Bolí mě výrazně místy i při klidné chůzi, stání, je to k vzteku. Připadám si, místy, že jsem skončil, dohrál. Nejen sportovně. Byl jsem u dvou ortopedů, nic nezjistili, dostal jsem opichy, chvilku to bylo lepší, ale brzy opět stejné. A další…Na téma psychosomatika čti také:


Ordinace_prakticke_lekarky3Psychosomatika3Psychoterapie3